Juve opet bez pobede, velika bitka za Ligu šampiona

Napoli - Inter 4:1

Uzbudljiv fudbalski dan je za nama u italijanskoj Seriji A.

Prvo su u Veroni, na oproštaju Kjeva od Serije A, domaći i Sampdorija igrali bez golova, mada je Kjevo igrao sa igračem manje čitavo drugo poluvreme. Na ovom meču se od igranja fudbala u 40. godini oprostio Serđo Pelisije, legenda „letećih magaraca“, fudbaler koji je celu karijeru proveo u ovom klubu.

Važne pobede u borbi za opstanak zabeležili su Empoli i Parma. Dok je Empoli sačuvao plamen nade da može do opstanka, Parma je trijumfom nad Fiorentinom rešila sve probleme. Gol odluke bio je ustvari autogol Žersona deset minuta pre kraja. U gostujućem timu ceo meč odigrao je Nikola Milenković, dok je u finišu igrao i Dušan Vlahović. Empoli je bio ubedljiv protiv Torina, i izašao iz zone ispadanja. Sada imaju bod više od Đenove, ali i teško gostovanje Interu u poslednjem kolu. „Bikovi“ su umanjili svoje šanse da izađu u Evropu.

Tri ekipe koje se bore za dva mesta u Ligi šampiona, igrale su u večernjim časovima. Milan se dosta mučio sa Frozinoneom, ali je osvojio bodove. Gosti nisu realizovali jedanaesterac u 50. minutu, kod rezultata 0:0, Donaruma je odbranio udarac Sijana. To su kaznili Pjontek i Suso, pa roso-neri ostaju u igri za četvrto mesto.

Inter je ubedljivo izgubio u Napulju 4:1 i moraće da pobedi u poslednjem kolu, ako želi ponovo u evropsku elitu. Napoli je vodio sa 4:0, golovima Zjelinskog u prvom, te Mertensa i Fabijana Ruiza, koji je dva puta bio strelac, u drugom poluvremenu, da bi Ikardi sa bele tačke ublažio poraz.

Šampion nije pobedio ni na četvrtoj uzastopnoj utakmici, ali je bar izbegao poraz od odlične Atalante u Torinu. Gosti su vodili golom Ilićića, koji se dobro snašao posle kornera na drugoj stativi, od 33. minuta, a bod za „staru damu“ obezbedio je Mandžukić, deset minuta pre kraja, golom gotovo iz mrtvog ugla. Od dresa Juventusa, ali i fudbala, rastao se Andrea Barzalji, dok se od navijača oprostio i trofejni trener Masimilijano Alegri.

Atalanta i Inter imaju po 66 bodova, dok je Milan sakupio 65. Roma je zaostala i ima 60 bodova. Lacio je sa 58, ali ima i meč manje odigran, u ponedeljak igra sa Bolonjom.

Kjevo – Sampdorija 0:0

Empoli – Torino 4:1 (1:0)