Nedelja kad je otiš’o Sale! [VIDEO]

Saša Ilić oproštaj
Partizan – Proleter 2:0 (1:0)
Pantić 25′, Rikardo 55′

Sve je bilo podređeno opraštaju Saše Ilića od dresa Partizana u poslednjoj utakmici prvenstva Srbije, koje navijači crno-belih neće pamtiti po dobru.

Legendarni kapiten odlučio je da završi karijeru u 41. godini i ode u istoriju lakim korakom, onakvim kakav ga je krasio svih ovih godina, koliko je oduševljavao istinske ljubitelje fudbala u Srbiji, Turskoj i nešto kraće, u Austriji, Grčkoj i Španiji. Svi akteri meča Partizan- Proleter, uključujući i sudije, na teren su izašli u majicama sa likom Saše Ilića, a fudbaleri Partizana i sa maskama sa njegovim likom.

Oproštaj Saše Ilića

Partizan, koji u četvrtak očekuje mnogo značajniji meč, finale Kupa sa Crvenom zvezdom, slavio je sa sa 2:0, ali je rezultat bio u drugom planu.

Iz prve ozbiljnije prilike domaćin je poveo. Danilo Pantić je prihvatio loptu u kaznenom prostoru, povukao u desnu stranu i preciznim udarcem pogodio bliži ugao gola koji je branio Vesić, 1:0 za Partizan u 25. minutu.

Nažalost događanja na terenu u drugi plan bacio je veliki pljusak, koji nije dozvoljavao iole smišljeniju igru, pa nekih zanimljivih situacija, pred oba gola, nije ni bilo.

Na početku drugog poluvremena u igru je ušao Bojan Ostojić, još jedan fudbaler koji igra poslednji prvenstveni meč za Partizan, inače takođe jedan od „poslednjih Mohikanaca“ trofejne generacije koja je osvojila duplu krunu u sezoni 2016/17, pod vođstvom Marka Nikolića.

Kakav bi to oproštaj od sezone bio da se u strelce nije upisao najbolji Partizanov golgeter, Rikardo Gomeš. Napadač sa Zelenortskih ostrva iskoristio je grešku protivničkih defanzivaca i poslao loptu iza leđa golmana Proletera u 55. minutu. Malo je falilo da se u strelce upiše rezervista Ostojić, koji je dobro tukao glavom u 65. minutu, ali se rezultat nije promenio.

Vreme se urotilo protiv fudbala, pored kiše počeo je i grad, pa su uslovi za igru bili gotovo nemogući i svi akteri, ali i gledaoci, jedva su čekali kraj. Kao da se nije igrao fudbal, već vaterpolo. A onda je došao i trenutak kada je Ilić krenuo ka aut liniji, predao kapitensku traku po poslednji put, a svoje mesto u timu ustupio, po mnogima, svom nasledniku, mladom Lazaru Pavloviću.

Partizan je pobedom šampionat završio na trećem mestu, pošto je prestigao Čukarički u poslednjem kolu, koje će se ipak pamtiti po odlasku Saše Ilića, kao u pesmi benda „Zabranjeno pušenje“, u kojoj se pominje odlazak jednog drugog velikog igrača, Asima Ferhatovića….“Nedelja kad je otiš’o Sale“!