Slavi se u Moskvi: CSKA osmi put prvak Evrope

CSKA - Anadolu Efes 91:83

CSKA – Anadolu Efes 91:83 (29:20, 15:22, 24:20, 23:21)

Košarkaši CSKA osmi put u svojoj istoriji postali su klupski prvaci Evrope, a do titule su stigli pobedom nad Anadolu Efesom u finalu F4 u Vitoriji.

„Armejci“ su odlično odigrali prvu četvrtinu, postigli 29 poena, a u istom ritmu nastavili su i na početku druge, pa je u 13. minutu semafor pokazivao 34:20 za CSKA. Efes je uzvratio sa 6 vezanih poena, a kako je vreme odmicalo prednost ruskog kluba se topila da bi 3 sekunde pre kraja druge četvrtine Piters faulirao Larkina u šutu za tri poena. Larkin je pogodio sva tri slobodna bacanja, a Efes je prišao na samo dva poena minusa (44:42).

Trojkom Simona u prvom napadu drugog poluvrmena Efes je poveo i to je bilo poslednje vođstvo turskog kluba na ovoj utakmici. Vrlo brzo Brajant Danston je dobio četvrtu ličnu grešku, morao je na klupu, a CSKA je to iskoristio i ponovo stekao 14 poena prednosti (68:54). Ipak u poslednja dva minuta ovog dela igre Efes je napravio seriju od 8:0 i nagovestio uzbudljivih poslednjih 10 minuta.

Do kraja meča igrači Ergina Atamana u dva navrata spustili su zaostatak na 4 poena, ali su u penal završnici koncentrisaniji bili igrači CSKA i zasluženo došli do nove titule, prve nakon 2016. godine.

Klajburn i Higins su postigli po 20 poena za CSKA, De Kolo je dodao 15, dok je sa druge strane neverovatni Larkin ubacio 29 poena. Simon je postigao 15, Danston 13, a nedostajali su poeni Vasilija Micića koji je za 31 minut ubacio 10 poena, ali je promašio 7 trojki iz 9 pokušaja.