Troicki posle dve godine na pragu glavnog žreba Rolan Garosa

Viktor Troicki

Viktor Troicki je došao na korak od plasmana u glavni žreb Otvorenog prvenstva Francuske u tenisu.

Troicki je u 2. kolu kvalifikacija savladao Autralijanca Džejsona Kublera, a rezultat je nakon sat i 28 minuta bio 2:0, po setovima 6:1, 7:6(9).

Srbin je furiozno počeo meč i posle 27 minuta poveo sa 1:0 u setovima, međutim Kubler je u drugom pružio daleko bolju partiju, a u finišu taj-brejka propustio je dve set lopte.

Drugi set trajao je čak 61 minut, do taj-brejka nije viđena nijedna brejk lopta, a nakon dosta preokreta u taj-brejku Troicki je došao do dve meč lopte. Prvu, na servis protivnika, nije realizovao, a nije ni drugu, ovoga puta na svoj servis. Kubler je reagovao sa tri vezana poena, stvorio sebi dve prilike da reši set, ali nije uspeo, a Troicki je sa tri uzastopna poena overio pobedu.

Njegov posledji rival na putu ka glavnom žrebu posle dve godine biće Francuz Aleksandar Miler.