ISTORIJA: Partizan osvojio četvrti Kup uzastopno, Zvezda bez ijedne prilike [VIDEO]

Crvena zvezda - Partizan 0:1

Crvena zvezda – Partizan 0:1 (0:1)
Ostojić 14′

Fudbaleri Partizana postali su prvi srpski tim sa četiri uzastopne titule pobednika Kupa Srbije. Crno-beli su prvi put ove sezone savladali neprepoznatljivu Crvenu zvezdu, naneli prvi poraz Vladanu Milojeviću u večitim derbijima i stigli do ukupno 16. titule pobednika Kupa države.

Kao u dobra stara vremena timovi su prvih 15 minuta iskoristili za takozvano odmeravanje snaga i u tom periodu nijedan jedini šut nije upućen ka jednom ili drugom golu. U 14. minutu dosuđen je slobodan udarac za Partizan, iskosa sa leve strane, izveo ga je Pantić, a Milan Borjan počastio igrače crno-belih.

Najbolji golman Superlige istrčao je u prazno, na tom putu omeo i Milunovića da bolje interveniše, a Ostojić se „zahvalio“ na poklonu i glavom poslao loptu u praznu mrežu. Ovaj gol kao da je dodatno zbunio crveno-bele, a doatno dao krila gostima, koji su u narednih nekoliko minuta dva puta zapretili preko Zorana Tošića. Oba puta Tošić je udarcima
iz daljine završavao akciju, prvi put je Borjan bio dobro postavljen, dok je u drugoj situaciji njegov šut završio preko gola.

Veliku šansu imao je i Đorđe Ivanović koji je sjajno izbegao ofsaj zamku, ali je već u prijemu lopte sebi znatno otežao situaciju i Borjanu dao dovoljno vremena da interveniše i otkloni opasnost. Nedugo nakon toga Pantić je briljantno šutirao, a Borjan se iskupio za grešku u 14. minutu i izbacio loptu u korner.

Svoju jedinu priliku u prvom poluvremenu Zvezda nije iskoristila u 37. minutu kada je Pavkov šutirao glavom ali pravo u Stojkovića. Posle prvih 45 minuta 0:1, uz ocenu da je Partizan odigrao možda i najbolje poluvreme u ovoj sezoni, dok je šampion bio anemičan i neprepoznatljiv.

Drugo poluvreme nije donelo drugačiju sliku na terenu, pokušao je Milojević da uvođenjem Vukanovića promeni stvari, ali je prvu priliku ponovo propustio Partizan. Ivanović je šutirao preko gola sa ivice šesnaesterca, iako se stiče utisak da je morao da proigra na levoj strani Pantića koji bi imao otvoren put ka golu.

Ništa nije polazilo za rukom crveno-belima, sve što su upeli da urade bilo je da stvore nekoliko gužvi u kaznenom prostoru Partizana, iz kojih se nije izrodilo ništa, a sa druge strane Partizan se orijentisao na kontranapade.

Mogao je Lazar Pavlović, koji je posle debija u Nišu upisao i prvi večiti derbi, bolje da završi napad crno-belih, očekivao je Miletić loptu u šesnaestercu, ali je nešto lošiji pas Partizanove „desetke“ presekao Borjan. U nadoknadi vremena Rikardo je pokušao da lobuje Borjana, ali je lopta završila preko prečke.

Na ovoj utakmici se zvanično od fudbala oprostio Saša Ilić, koji je oigrao šest minuta nadoknade vremena.