Bavarcima dupla kruna u Nemačkoj [VIDEO]

Bajern Minhen

Bajern – RB Lajpcig 3:0 (1:0)
Levandovski 29′, 85′, Koman 78′

Fudbaleri Bajerna nisu ponovili propust iz dve prethodne sezone, kada su porazima u finalu nacionalnog Kupa, ostajali bez duple krune u Nemačkoj.

Bavarci su vratili trofej Kupa u svoje vitrine pobedom nad ekipom Lajpciga 3:0 na Olimpijskom stadionu u Berlinu. Šampion Nemačke je dominirao svih 90 minuta, pored tri postignuta gola propustio je još sijaset prilika i sasvim zasluženo osvaja i ovaj trofej.

Prvi gol za tim iz Minhena postigao je Robert Levandovski na isteku pola sata igre, kada je centaršut Alabe glavom poslao u mrežu, iz dosta teške situacije, uhvativši Gulačija na krivoj nozi. Posle vođstva Bajerna imali su i “bikovi“ svoje prilike, u šansi su se našli Forsberg i Verner. Nakon prilika za Milera i Levandovskog, Bajern je rešio pitanje pobednika u 78. minutu. Kingsli Koman je sjajno prihvatio loptu u kaznenom prostoru, prevario čuvare i savladao mađarskog golmana na golu Lajpciga. Konačan rezultat postavio je, svojim drugim golom, poljski napadač u dresu Bajerna, Robert Levandovski, pet minuta pre kraja. Tada je umakao štoperima rivala i rutinski prebacio Gulačija, kada mu je krenuo u susret.

Ovo je 19. Kup za Bajern, a prva dupla kruna od 2016. godine. Lajpcig, tim koji postoji tek deset godina, još je bez trofeja.