Još jedan udarac za Katalonce, Valensija osvojila Kup kralja! [VIDEO]

Valensija – Barselona 2:1(2:0)
Gameiro 21′, Rodrigo 33′ – Mesi 73′

Barselona nije uspela da se domogne finala Lige šampiona, a večeras je ostala i bez trofeja u Kupu kralja.

U finalnoj utakmici na stadionu Betisa u Sevilji, bolja od Katalonaca bila je Valensija, koja je zahvaljujući sjajnom prvom poluvremenu slavila sa 2:1.

“Slepi miševi“ su poveli golom Gameira u 21. minutu, da bi u 33. Rodrigo nakon centaršuta Solera, glavom poslao loptu iza leđa Cilesena.

U nastavku je Barsa pokušala da spasi, šta se spasti može, zaigrao je šampion Španije bolje, a u 56. minutu Mesi je pogodio stativu. Sledeću priliku imao je Pike, ali je do smanjenja prednosti Valensije došlo tek u 73. minutu. Malkom je izvedeo korner, Lengle glavom pogodio stativu, ali se lopta odbila na nogu Mesiju, kome nije bilo teško da je smesti u mrežu.

Ipak, i pored stalnih napada, Barselona nije stigal do izjednačenja, zahvaljujući i intervencijama golmana “slepih miševa“ Domeneka.

Barsa je, umesto sa planirana tri, ostala samo na jednom trofeju, tituli šampiona, dok je Valensiji ovo osmi osvojeni Kup, prvi od 2008. godine, pa se sezona, nakon osvojenog četvrtog mesta i plasman u Ligu šampion, može oceniti uspešnom. Inače, ekipa Marselina Torala igrala je i u polufinalu Lige Evrope.