Kecmanović startovao kao brzi voz, finiširao kao mlaznjak za 2. kolo Rolan Garosa

Miomir Kecmanović

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović ostvario je veliku pobedu u prvom kolu ovogodišnjeg Rolan Garosa.

19-godišnji Kecmanović je posle tri sata i 17 minuta igre savladao sedam godina starijeg Amerikanca Denisa Kudlu sa 3:2, po setovima 6:0, 6:7, 5:7, 6:3, 6:4.

Kao furija je počeo meč Kecmanović i za pola sata igre nanizao je osam gemova, za dobijen prvi set i vođstvo od 2:0 u drugom. Tada nije izgledalo da prava borba tek predstoji, ali su stvari počele da se komplikuju po mladog Srbina kada je prvi vođstvu od 5:4 servirao za drugi set. Kudla ga je iznenadio, napravio brejk i vratio se u meč. I u taj-brejku drugog seta Kecmanović je bio na korak od cilja, ali nije iskoristio set loptu, Amerikanac je dobio četiri od poslednjih pet poena i izjednačio na 1:1 u setovima.

Činilo se da Miomir nije uzdrman ovakvim raspletom, pošto je na početku trećeg seta napravio brejk, ali bio je to tek prvi od pet brejkova viđenih u tom delu meča. Poslednji i odlučujući napravio je Amerikanac koji je poveo sa 6:5, a potom na svoj servis priveo treći set kraju.

Bio je tada uzdrman Kecmanović, ali ne i izbačen iz ritma. U ranoj fazi četvrtog seta oduzeo je servis protivniku, poveo sa 2:0 i ovoga puta nije mu dozvolio da uzvrati – 6:3 za srpskog tenisera u četvrtom setu.

U petom setu prvi je prednost stekao Kudla. Posle brejka je poveo sa 4:2, ali je usledio finiš Kecmanovića u ritmu sa početka meča. Mladi srpski teniser je odmah uzvratio brejkom, potom nanizao još tri uzastopna gema i stigao do velike pobede.

Kecmanovića u drugom kolu Rolan Garosa očekuje još jedan iskusan protivnik, 28-godišnji Belgijanac David Gofan, trenutno 29. teniser sveta.