Odličan otpor Srbije, „Azurine“ sa Egonu ipak prejake

Italija – Srbija 3:1 (25:27, 25:17, 27:25, 25:23)

Odbojkašice Srbije poražene su u trećem meču drugog vikenda Lige nacija.

Nakon poraza od SAD i pobede nad Dominikanskom Republikom, izabranice Zorana Terzića izgubile su u Italiji od domaćina Italije u uzbudljivom meču u Koneljanu.

Italijanke su prvom setu bile u deficitu od 3-4 peona. Vodila je Srbija sa 22:19, ali su „Azurine“ iskoristile pad koncentracije i serijom 5:0 stigla do dve set lopte (24:22). Ipak, usledio je novi preokret i izabranice Zorana Terzića su nekako došle do prvog seta i zasluženog vođstva.

Podmlađena Srbija je vodila sa 15:11 u drugom setu, ali je naišao veliki pad u igri naših odbojkašica i Italija je predvođena spektakularnom Laurom Egonu osvojila 14 od narednih 16 poena i izjednačila na 1:1.

U trećem setu bilo je mnogo neizvesnosti, Srbiji je pripao početak, Italiji sredina, ali su naše reprezentativke uspele da se vrate u igru i povedu u finišu. Set lopta pri rezultatu 24:23 nije iskorišćena, što su nažaost Italijanke kaznile i došle do prednosti od 2:1.

U četvrtom delu igre, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a u dramatičnoj završnici Italijanke su imale više koncentracije i upisale novu pobudu.

Egonu je bila najefikasnija na meču sa 32 poena. U selekciji Srbije Katarina Lazović je zabeležila 16 poena, dok je Ana Bjelica dodala 14.

Srbija je trenutno na osmom mestu sa tri pobede i devet bodova.