Nestvarna partija Gagija Milosavljevića

Dragan Milosavljević

Košarkaši Unikahe napravili su brejk na startu četvrtfinalne serije plej-ofa ACB lige protiv Valensije. Ekipa iz Malage je kao gost slavila sa 85:78 (30:27, 10:16, 25:17, 20:18), predvođena sjajnim Draganom Milosavljevićem.

Rereprezentativac Srbije je bljesnuo u trećoj četvrtini, kada je Unikaha preuzela kontrolu i u tom periodu ubacio 17 poena (5 trojki). Milosavljević se na kraju zaustavio na 28 poena, uz samo jedan promašaj iz igre i to dva minuta pre kraja utakmice. On je za dva poena šutirao 5/5, a trojke 6/7. Imao je u finišu i dva promašaja sa linije slobodnih bacanja, a u svoju statistiku je upisao i dva skoka.

Uz bivšeg kapitena Partizana, dobar je bio i Vačinski sa 16 poena, dok je u Valensiji Van Rosom postigao 15, a Tomas 12 poena.

Unikaha ima priliku da pobedom pred svojim navijačima izbori plasman u polufinale plej-ofa. Druga utakmica četvrtfinalne serije se igra u nedelju u Malagi.