Krajinovića koštale propuštene prilike, Cicipas odbio napad i prošao dalje

Filip Krajinović

Filip Krajinović je završio nastup na ovogodišnjem Rolan Garosu.

Iako je nastavak prekinutog duela sa Cicipasom odigrao bolje to ipak nije bilo dovoljno za potpuni preokret, a Grk je trijumfovao sa 3:1, po setovima 7:5, 6:3, 6:7(5), 7:6(6) nakon 3 časa i 38 minuta igre.

Meč je prekinut zbog mraka pri rezultatu 5:5 u trećem setu, a početak nastavka pripao je srpskom teniseru, koji je izborio taj-brejk i odigrao hrabro za smanjenje rezultata na 2:1. Četvrti set počeo je razmenom brejkova, da bi Krajinović došao do prednosti u sedmom gemu kada je ponovo oduzeo servis rivalu i potom poveo sa 5:3.

Na 5:4 servirao je za izjednačenje u setovima, ali je izgubio gem bez osvojenog poena.

Pobednika ovog seta rešio je taj-brejk, u kojem je Krajinović imao set loptu, ali je Cicipas sa tri vezana poena osvojio ovaj set i plasirao se u osminu finala gde ga očekuje duel sa Stanislasom Vavrinkom ili Grigorom Dimitrovim.