Podvig Vardara, naš Milosavljev zaslužio spomenik u Skoplju!

Vardar – Barselona 29:27 (9:16)

U finalu rukometne Lige šampiona igraće makedonski Vardar i mađarski Vesprem.

Drugo polufinale u nemačkom Kelnu, između Barselone i skopskog Vardara, pripalo je Makedoncima. Barselona je vodila tokom čitavog meča, ali je Makedonce u životu držao fenomenalni golman reprezentacije Srbije, Dejan Milosavljev. Katalonski tim je maksimalno koristio kontranapade, preko kojih je dolazio do lakih golova, a prvu ozbiljniju prednost ostvarili su u finišu prvog dela, kada su stigli do +4, bilo je 12:8. Na poluvreme se otišlo sa najvećom razlikom, vodila je Barsa 16:9.

Već posle prvih 30 minuta svi su otpisali Skopljance. Međutim, ovaj tim ima devet života , nije se predavo ni u drugom poluvremenu, iako je razlika konstantno iznosila šest ili sedam golova za rivale. Kako se bližio finiš, Katalonci su posustajali, a Vardar je preko gorostasnog Letonca Kristopansa smanjivao razliku. Golom Moraeša, četiri minuta pre kraja, Makedonci su stigli do izjednačenja 26:26, a onda preko Karačića i prvi put poveli. Gol Kristopansa na dva minuta pre kraja doneo je dva gola prednosti, a Vardar je okončao seriju od 6:0. Zbunjeni rukomeetaši Barselone izgubili su još jednu loptu, napravivši tehničku grešku, pa nade za njih više nije bilo. U poslednjoj sekundi u strelce se upisao i legendarni pivotmen makedonske reprezentacije Stoilov i slavlje Makedonaca u Lankses areni je moglo da počne.

Pre strelaca moramo da istaknemo partiju golmana Dejana Milosavljeva, apsolutnog junaka pobede Vardara. Srpski čuvar mreže je upisao 18 odbrana, ali uglavnom u situacijama kada se činilo da je gol neminovan. Njemu uz rame bio je Kristopans sa 10 pogodaka i Karačić sa 5. Brazilac Moraeš je dodao četiri gola tza pobednika.

Španski tim je predvodio Gomez sa 9 golova, Arino je postigao tri, a svi ostali dva ili jedan, koliko je dao i srpski reprezentativac Nemanja Ilić.

Finale se igra u nedelju, a na jednoj strani, u dresu Vesprema, gledaćemo Petra Nenadića i Momira Ilića, kome će to biti poslednja zvanična utakmica u karijeri, dok će u dresu Vardara biti odlični Dejan Milosavljev.