Sve je isto k’o i lani, Zverev izbacio Lajovića posle pet setova

Dušan Lajović

Aleksandar Zverev – Dušan Lajović 3:2 (6:4, 6:2, 4:6, 1:6, 6:2)

Srpski teniser Dušan Lajović završio je nastup na Rolan Garosu.

Njega je u trećem kolu pobedio peti nosilac, Nemac Aleksandar Zverev, posle pet setova sa 3:2, po setoima 6:4, 6:2, 4:6, 1:6, 6:2 nakon 3 sata i 6 minuta igre.

Zanimljivo je da su se ova dvojica tenisera i prošle godine sastala na Otvorenom prvenstvu Francuske, samo u drugom kolu, a takođe je slavio Nemac u pet setova.

Lajović je odlično počeo meč, stekao brejk viška i imao nekoliko šansi da dođe i do dva brejka prednosti. Popustio je u finišu seta, pa je Zverev poveo i podigao samopouzdanje.
Lako je Nemac dobio drugi set, Lajović je bio pod utiskom izgubljenog prvog, izgubio je servis u četvrtom gemu, a zatim i još jednom, za ubedljivih 6:2 za Zvereva.

Pokazao je Srbin da ne spada u malodušne igrače, iznenadio je rivala u trećem setu i zahvaljujući jednom brejku, ostvarenom u trećem gemu, smanjio rezultat na 2:1. Lajović je odigrao fantastičan četvrti deo igre, odmah je stigao do brejka, a do kraja tog seta još dva puta je oduzimao servis, vidno iznerviranom protivniku, i poravnao na 2:2.

Činilo se da je sve na strani srpskog tenisera, povratak posle 0:2, mnogo bolja igra u četvrtom setu i rival koji je izbačen iz zone komfora. Međutim, već u prvog gemu odlučujućeg seta Zverev uspeva da dođe do brejka, Lajović se vratio u četvrtom gemu, izjednačio na 2:2, ali nije uspeo da povede pošto je još jednom dozvolio brejk protivniku. To je bio i ključi detalj, Duci više nije uspeo da se vrati u meč, pa je Zverev dobio sve gemove do kraja i prošao u osminu finala gde će mu rival biti Italijan Fabio Fonjini.