Poraz i od Rusije, Srbiju sitnice delile od trijumfa

Detalj sa utakmice Srbija - Rusija

Rusija – Srbija 3:2 (20:25, 26:24, 25:23, 22:25, 15:10)

Odbojkaši Srbije doživeli su i treći poraz u prvom vikendu Lige nacija u Novom Sadu.

Posle Japana i Francuske i selekcija Rusije je bila bolja od našeg tima, posle neizvesne borbe u pet setova.

Detalji su delili izabranike Nikole Grbića od prvog trijumfa u Ligi nacija. Dobili su prvi set, ali su u naredna dva popuštali u završnici i dozvolili Rusima da steknu prednost.

U četvrtom setu nisu ponovili tu grešku, slavili su sa 25:22, izborili prvi bod u Ligi nacija, ali i priliku da u petom setu stignu do trijumfa.

I sve je odlično išlo do vođstva od 7:4 u petom setu, ali je tada došlo do pada koncentracije. Rusi su iskoristili iskustvo protiv kombinovanog srpskog tima, napravili seriju od 5:0 i prelomili meč u svoju korist.

Najefikasniji u našem timu bili su Ćirović sa 16, Katić sa 15 i Vučićević sa 12 poena, dok je Ruse do pobede vodio Jegor Kljuka sa 25 poena.

Narednog vikenda u Ligi nacija odbojkaši Srbije gostuju u Kanadi, gde će igrati protiv Nemačke, Australije i domaćina.