Tipsarević i Lajović nisu uspeli: Finiš sve pokvario

Dušan Lajović

Dušan Lajović i Janko Tipsarević nisu uspeli da se plasiraju u polufinale Rolan Garosa u konkurenciji dublova.

Srpski par poražen je od Kevina Kravieca i Andreasa Misa nakon 1 časa i 54 minuta, a rezultat je bio 2:1, po setovima 6:1, 6:7(4), 7:6(3).

Nemci su lako dobili prvi set posle 28 minuta, a za to su im bila dovoljna dva brejka. U ostalom delu meča viđena je velika borba, a već na početku drugog seta Duci i Janko su prvi put oduzeli servis rivalima.

Prednost su čuvali sve do devetog gema, kada su servirali za 1:1, ali su izgubili gem, pa je pobednik seta rešen u taj-brejku. Nakon vođstva Kravieca i Misa od 2:1 usledila je serija srpskih tenisera koji su od narednih 8 poena osvojili 6 i izjednačili na 1:1.

U trećem setu brejkova nije bilo, a ovoga puta taj-brejk je pripao nemačkom dublu koji je od rezultata 2:2 napravio seriju od 5:1 za konačan trijumf.