Srbija na Svetskom prvenstvu, pobeda izmakla u finišu

Rukometašice Srbije

Poljska – Srbija 30:27 (12:14)

Ženska rukometna reprezentacija Srbije igraće na Svetskom prvenstvu koje se krajem godine igra u Japanu.

Srpkinje su poražene drugom meču baraža od Poljakinja, na gostujućem terenu u gradu Lubinu, gde su izgubile sa 30:27, mada su do 28. minuta bile u prednosti.

Mnogo toga bilo je odlučeno već posle prve utakmice odigrane pre sedam dana u Zrenjaninu, kada je Srbija pobedila sa čak 14 golova razlike (33:19), pa je Poljskoj trebalo čudo u revanšu. Selektor Obradović nije u ovom meču mogao da računa na tri iskusne reprezentativke, Andreu Lekić, Draganu Cvijić i Katarinu Tomašević, ali se to u igri nije osetilo.

Čudo se, naravno, nije dogodilo, mada su domaće rukometašice imale dosta energije na početku meča, ali je naša selekcija strpljivom igrom držala priključak do sredine poluvremena, da bi odličnim finišom na poluvreme otišla sa dva gola prednosti.

Nade Poljakinja da mogu do senzacije, već tada, bile su ugašene, a dobrom igrom u napadu Srbija je održavala prednost od tri do četiri gola. Tek na desetak minuta pre kraja domaće su stigle na samo gol minusa, bilo je 24:23 za Srbiju, ali su golovima Stoiljkovićeve i Liščevićeve naše vratile na +3.

Ipak, u samom finišu dva puta je isključena Agbaba, što su Poljakinje iskoristile i serijom 4:0 došle do pobede, u ovom slučaju pirove, pošto će Srbija igrati na šampionatu sveta, koje može da nam donese i učešće na predstojećim Olimpijskim igrama.

Najbolji pojedainac meča bila je naša Katarina Krpež- Šlezak, koja je postigla 8 golova. Jovana Stoiljković je dodala 5, a Katarina Liščević 4. U domaćoj selekciji Ašruk je postigla 7, a Vertelak 6 golova.