KATASTROFA: „Orlovi“ izgubljeni u Lavovu [VIDEO]

Ukrajina – Srbija 5:0 (2:0)
Cigankov 26′, 28′, Konopljanka 46′, 75′, Jaremčkuk 59′

Ukrajina: Pjatov – Karavajev, Krivcov, Matvijenko, Mikolenko – Stepanenko (Šepelev od 72′), Malinovski – Konopljanka (Šved od 76′), Zinčenko, Cigankov – Jaremčuk (Kravec od 67′).

Srbija: Dmitrović – Milenković, Spajić, Kolarov – Gaćinović, Maksimović, Ljajić (Fejsa od 60′), Kostić – Tadić – Prijović (Mitrović od 53′), Jović (Lazović od 72′).

Najbolji fudbaleri Srbije doživeli su debakl u drugoj utakmici kvalifikacija za EURO 2020. „Orlovi“ su do nogu potučeni u Ukrajini, ispraćeni su iz Lavova sa pet golova u mreži, a moglo je da bude još gore.

Ništa što je selektor Mladen Krstajić zamislio pred večerašnju utakmicu nije sprovedeno u delo. Super-ofanzivna formacija Srbije razbijena je još u prvom poluvremenu, da bi se očaj nastavio i u drugom delu utakmice, kada je Krstajić nastavio da vuče pogrešne poteze.

Sa dvojicom napadača, Jovićem i Prijovićem, te Ljajićem i Maksimovićem kao zadnjim veznim, pokušao je selektor da iznenadi kolegu Ševčenka, ali je ispao smešan.

Osim dve prilike Prijovića u 9. i 14. minutu, Srbija praktično ništa konkretno nije uradila u Lavovu, a nokautirana je za nepuna dva minuta.

U 26. minutu Karavajev je ubacio loptu sa desne strane, pravo do Cigankova, koji je ostao sam u šesnaestercu Srbije i preciznim udarcem zatresao mrežu.

Tek što su krenuli sa centra „orlovi“ su ponovo morali da vade loptu iz mreže. Kolarov je „prodao“ loptu na sredini terena, Cigankov je jurnuo u napad i sa dvadeset metara levom nogom poslao loptu u mrežu.

Mogla je Ukrajina u 32. minutu i do trećeg gola, ponovo je Cigankov zaboravljen, ali je ovoga puta Dmitrović odbranio njegov šut.

Očekivalo se da će Krstajić promeniti nešto na poluvremenu, pre svega u veznom redu, koji kao da nije postojao, ali su izmene izostale. I to je odmah kažnjeno.

Prvi napad Ukrajine u drugom poluvremenu, a igralo se četrdesetak sekundi, završio je novom loptom u mreži Srbije. Konopljanka se prošetao po ivici kaznenog prostora, naciljao i pogodio donji levi ugao Dmitrovićevog gola.

Tek tada je Krstajić počeo da menja, ali bilo je kasno. Ulazak Mitrovića, Fejse i Lazovića nije promenio ništa u odnosu snaga, pa su se golovi i šanse ređali pred srpskim vratima.

U 59. minutu Karavajev je prošao po desnoj strani, pronašao Jaremčuka, a ovaj sam u kaznenom prostoru Srbije mogao je i da pita Dmitrovića u koji ugao da šutira. Nije to učinio, ali je pogodio cilj za 4:0.

„Petarda“ je eksplodirala u 75. minutu, a strelac je ponovo bio Konpljanka, koji je postupio slično kao i na početku drugog poluvremena. Šutirao je između Milenkovića i Spajića, a nedostižno za Dmitrovića.

„Orlovi“ su tako doživeli blamažu u Lavovu i napravili lošu uvertiru za utakmicu sa Litvanijom koja se u ponedeljak igra na stadionu „Rajko Mitić“, srećom po njih, bez prisustva publike.