Pjontek srušio Makedonce, Kešeru spasio Rumune, šou Zahavija

Detalj sa utakmice Crna Gora - Kosovo

Utakmicama trećeg kola, nastavljene su kvalifikacije za predstojeće Evropsko prvenstvo.

Do prvih bodova došla je Češka, koja pobedila Bugarsku golovima Patrika Šika. Napadač Rome je sa dva gola preokrenuo vođstvo Bugara, do koga su stigli već u 3. minutu preko Ise. U istoj grupi Crna Gora i tkz Kosovo podelili su bodove u Podgorici 1:1. Meč je igran bez publike, zbog kazne za crnogorski Savez, a pre meča u domaćoj selekciji je došlo do velikih turbulencija, pošto su selektor Tumbaković, te fudbaleri Stojković i Ivanić odbili da igraju protiv Kosova, pa su ekspresno, odlukom predsednika Dejana Savićevića, odstranjeni iz reprezentacije “sokolova“. Rašica je doveo goste u vođstvo, a bruku “đetića“ sprečio je Mugoša.

Pored debakla Srbije u Ukrajini, u grupi B igralo se i u Litvaniji, gde je domaća selekcija remizirala sa Luksemburgom, pred dolazak u Beograd. Vodili su gosti golom Rodrigeza, ali su domaći, i pored igrača manje, poravnali golom Novikovasa. U finišu je Litvanija ostala bez još jednog fudbalera, pa će na megdan Srbiji izaći u oslabljenom sastavu.

Danci su bez pobede protiv Republike Irske ostali pet minuta pre kraja, kada je Dafi izjednačio na 1:1. Prethodno je Hojbjerg doveo domaće u vođstvo. U istoj grupi Gruzija je u prvom meču dana lako izašla na kraj sa Gibraltarom.

Odigrano je kompletno kolo u grupi F. Španija na Farskim Ostrvima i Švedska protiv Malte, stigli su do očekivanih pobeda, dok je prava drama viđena u duelu Norveške i Rumunije. “Vikinzi“ su preplaćeni na uzbudljive finiše, pa posle remija sa Švedskom, isto se dogodilo i sa Rumunijom. Domaći su vodili sa 2:0, ali je Kešeru sa dva gola u 77. i 92. minutu doneo gostima važan bod.

Na kraju kompletirano je treće kolo u Grupi G, Poljska je zadržala maksimalni učinak trijumfom u Skoplju, a gol odluke postigao je centarfor Milana Krištof Pjontek. Poljaci još nisu primili gol i nalaze se na čelu tabele. Drugo mesto preuzeli su Izraelci, a apsolutni junak pobede bio je fudbaler kineskog Gvangžua, Eran Zahavi, strelac sva tri gola u Estoniji. U komšijskom okršaju Austrija je ostala u trci za plasman na EP pobedom nad Slovenijom. Čovek odluke bio je Gvido Burgštaler, koji je postigao jedini gol u 74. minutu na asostenciju Arnautovića.