Novi poraz šampiona, Toronto na korak od titule [VIDEO]

Golden Stejt – Toronto 92:105 (23:17, 23:25, 21:37, 25:26)

Košarkaši Toronta naneli su još jedan poraz aktuelnim šampionima i tako došli na korak do osvajanja šampioskog prstena NBA lige.

Reptorsi su došli do drugog ,,brejka“ u pobedi nad Golden Stejtom u gostima i vodstva od 3:1 u seriji.

Golden Stejt je dobro otvorio meč i tokom prve četvrtine imao i dvocifrenu prednost (23:12), da bi ekipa Toronta do poluvremena uspela da smanji zaostatak na 46:42 u korist domaćina.

U trećoj četvrtini dogodila se potpuna dominacija Reptorsa, koji su u 12 minuta igre bili bolji 37:21.

U poslednju deonicu gosti su ušli sa 12 poena razlike, ali su Voriorsi uspeli da smanje prednost na 8 razlike, da bi usledila serija od 6:0 za Toronto za potvrdu konačne pobede.

Golden Stejt je ovog puta imao Kleja Tompsona, ali su aktuelni šampioni i dalje oslabljeni ne igranjem Kevina Durenta zbog povrede.

Upravo je kod domaćih Klej Tompson bio najefikasniji sa ubačenih 28 poena, a Stef Kari je postigao 27, ali uz 9/22 igre.

Kod pobednika ponovo je odličnu partiju pružio Kavaj Lenard sa 36 poena i 12 skokova, odigravši 14. partiju sa 30+ poena u ovogodišnjem plej-ofu. Serž Ibaka je ostvario 20 poena, a Paskal Sijakam 19.

Sledeća utakmica se igra u Kanadi gde će Toronto dočekati Golden Stejt u utorak, 11. juna, u 3 ujutru.