Srbi vodili Ferencvaroš do prve evropske titule

Vatrpolisti Ferencvaroša prvaci Evrope

Vaterpolisti Ferencvaroša novi su prvaci Evrope pošto su u finalu Lige šampiona savladali Olimpijakos nakon boljeg izvođenja peteraca.

Mađarski klub je na kraju treće četvrtine imao tri gola prednosti (10:7), ali su Grci u poslednjoj četvrtini uspeli da izbore peterce, a izjednačujući gol postigao je Genidunjas minut i po pre kraja utakmice.

Peterci su pripali Ferencvarošu, koji je prvi put u istoriji osvojio titulu prvaka Evrope, a jedan od igrača koji su upešno realizovali peterac bio je i Nikola Jakšić. Jakšić se nije upisao u strelce u regularnom toku, ali jesu preostala dvojica srpskih igrača u ovom klubu, Nikić je postigao 1, a Stefan Mitrović 3 gola.

Treće mesto u Evropi osvojio je Pro Reko pobedom protiv Barselonete (8:7), peti je Jug koji je savladao Brešu (13:12), dok je u borbi za sedmo mesto Sport menadžment bio bolji od Hanovera (10:8).