Brejk Fenerbahčea na početku finalne serije

Efes - Fenerbahče 56:73

Efes – Fenerbahče 56:73 (10:18, 22:24, 4:20, 20:11)

Košarkaši Fenerbahčea stekli su prednost nakon prve utakmice finala plej-ofa šampionata Turske.

Anadolu Efes je bio uspešniji u regularnom delu sezone, stekao prednost domaćeg terena, ali je Fenerbahče već u prvoj utakmici napravio brejk i ubedljivo trijumfovao sa 73:56.

Igrači Željka Obradovića imali su dvocifrenu prednost nakon prvog poluvremena, a nakon briljatno odigrane treće četvrtine Efesu nisu ostavili ni gram nade za trijumf. Domaćin je u trećoj četvrtini postigao samo 4 poena, a Fenerbahče je na ulasku u poslednju četvrtinu imao neverovatnih +26. Na kraju igrači Ergina Atamana su uspeli da smanje razliku, ali su i pored toga doživeli ubedljiv poraz.

Najefikasniji kod Fenerbahčea bio je Ali Muhamed sa 22 poena, Mahmutoglu je ubacio 17, a Duverioglu 10 poena. Nikola Kalinić je za 26 minuta postigao 9, a Marko Gudurić za 31 minut 6 poena. Kod Efesa najbolji je bio Vasilije Micić sa 16 poena.