Mora to još bolje: Prva pobeda Srbije u kvalifikacijama za EURO 2020. [VIDEO]

Srbija – Litvanija 4:1 (3:0)
Mitrović 20′, 34′, Jović 35′, Ljajić 90+2′ – Novikovas 71′(pen)

Srbija: Dmitrović – Rukavina, Milenković, Spajić, Kolarov – Maksimović, Lukić, Tadić (Ljajić od 81′), Kostić (Živković od 72′) – Jović (Katai od 88′), Mitrović.

Litvanija: Bartkus – Klimavičijus, Jankauskas (Čevdukas od 46′), Palionis – Baravikas, Šimkus, Slivka, Adrijuškevičijus – Černih (Petravičijus od 69′), Laukžemis (Valskis od 77′), Novikovas.

Fudbaleri Srbije su ostvarili prvu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo i donekle se iskupili za blamažu u Ukrajini.

„Orlovi“ su na praznoj Marakani savladali Litvaniju sa 3:1, golovima Aleksandra Mitrovića (2), Luke Jovića i Adema Ljajića.

Mladen Krstajić je promenio sistem i trojicu igrača u odnosu na meč u Ljvovu. U startnoj postavi bio je i Aleksandar Mitrović i to se Srbiji isplatilo u ranoj fazi utakmice.

Goleadu je mogao da otvori Luka Jović, kada ga je u 13. minutu Tadić „spojio“ sa golom. Novi napadač Reala je izašao sam ispred golmana Bartkusa, ali je šutirao pravo u njega.

Ipak, sedam minuta kasnije Srbija je vodila sa 1:0. Saša Lukić, koji je dobio šansu od prvog minuta, proigrao je Mitrovića, ovaj iskoristio kiks svog čuvara, našao se u istoj poziciji kao Jović, par minuta ranije i rutinski zatresao mrežu.

Mitrović je u 34. minutu povećao na 2:0 i postigao svoj 25. gol u dresu reprezentacije. Akciju je počeo Jović, Tadić nesebično proigrao Mitrovića, a ovaj još jednom bio neumoljiv.

Tek što su Litvanci krenuli sa centra, ponovo im se zatresla mreža. Ponovo su pogrešili defanzivci Litvanije, lopta je došla do Jovića, a on je levom nogom sa dvadesetak metara, poslao u gornji desni ugao litvanskog gola.

Pored gola, Jović je na ovoj utakmici dva puta pogađao prečku, a dobre prilike u prvom poluvremenu imao je još i Kostić.

„Orlovi“ ne bi bili „orlovi“ kada ne bi pokvarili utisak. U drugom poluvremenu naš tim je zaigrao mnogo opuštenije, istina i Litvanija je pokazala ozbiljnije lice, pre svega u odbrani.

Kako se meč bližio kraju Litvanci su sve više pretili, a u 70. minutu su zaslužili jedanaesterac. Mitrović je igrao rukom u kaznenom prostoru našeg tima i skrivio penal iz kojeg je Novikovas smanjio na 3:1.

Imali su gosti još nekoliko napada koji su obećavali, dok je Srbija zapretila preko Jovića u 81. minutu. Kolarov je centrirao u peterac, Jovića je lopta pogodila i odbila se do prečke.

Konačan rezultat postavio je Adem Ljajić u drugom minutu sudijske nadoknade vremena. Asistirao mu je još jedan rezervista na današnjoj utakmici, Aleksandar Katai.

Nastavak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo je u septembru, kada Srbiju očekuje meč sa Portugalijom u Beogradu i gostovanje u Luksemburgu.