,,Panceri“ ne znaju šta je dosta, Turci se ,,smrzli“ na Islandu, Verati srušio Bosnu

Okončan je drugi termin za kvalifikacione utakmice za predstojeće Evropsko prvenstvo. Nastavak je zakazan za septembar.

Severni Irci polako postaju hit ovih kvalifikacija. Iz četiri utakmice imaju isto toliko pobeda. Večeras su golom fudbalera Midlsbroa Meknira slavili u Belorusiji i održali se na čelu C grupe. Maksimalan učinak imaju i Nemci, ali iz tri odigrana meča. ,,Panceri“ su pobedili Estoniju sa čak 8:0 i još jednom potvrdili da nemaju milosti prema rivalima slabijeg kvaliteta. Po dva gola postigli su Marko Rojs i Serž Gnabri.

Sve bliži odlasku na EP su Mađari. Oi su u veoma važnom meču, golom fudbalera MOL Vidija, Patkaia, u samo finišu pobedili Velšane. Tako je naš severni sused, nakon Hrvatske, uspeo da savlada i drugog favorita grupe. ,,Zmajevi“ su sad u velikom problemu, pošto su za četiri dana doživeli dva poraza, u Osijeku i sada u Budimpešti. U drugoj utakmici ove grupe Slovaka je bila ubedljiva u Azerbejdžanu i ostaa u trci za prva dva mesta.

Svetski prvaci su se obrukali u Turskoj u subotu, a večeras su, sa pola snage, slavili u komšijskoj Andori 4:0. Nisu preterano zapinjali ,,trikolori“, pa su pobedu obezbedili već u prvih 45 minuta, kada su postigli tri, od četiri gola. U derbiju kola Island je pobedio Tursku i pomutio im slavlje od subote. Ostrvljani su pokazali da žele na još jedno veliko takmičnje, treće uzastopno, pošto su sada na čelu tabele izjednačeni sa Francuskom i Turskom. Turci su primili prve golove na Islandu u ovim kvalifikacijama. Albanci kaskaju za vodećom trojkom, a korak su održali pobedom nad slabom Moldavijom.

Da su dominantni u grupi I, ,,crveni đavoli“ iz Belgije pokazali su i protiv Škota. Dva gola Lukakua i jedan Kevina De Brujnea bili su dovoljni za ubedljiv trijumf nad ,,suknjicama“ i ostanak na čelu tabele. Drugo mesto čvrsto drže Rusi, koji su minimalnim rezultatom, golom Jonova, pobedila Kipar. Kazahstan je bio ubedljiv protiv slabog San Marina.

Zanimljivo je bilo u Torinu, gde je italija uspela da dođe do četvrte pobede, ali je primila prvi gol u kvalifikacijama. Postigao ga je Edin Džeko, čijim je golom Bosna dobila prvo poluvreme. Međutim, izjednačio je Insinje na startu nastavka, dok je trijumf ,,azurima“ doneo Verati, pet minuta pre kraja.

Na ruku Bosancima išao je poraz Grčke od Jermenije na domaćem terenu. Pomalo iznenađujuće Jermeni su postigli tri gola u Atini i osvojili sva tri boda. To je iskoristila i Finska, koja je nakon pobede nad Bosnom u subotu, večeras slavila i u Lihtenšatajnu. Bilo je 2:0, a jedan gol postigao je ponovo najbolji strelac ove selekcije Timu Puki.