Kakva drama u „Pioniru“: Zagorac brži od sirene, Partizan izjednačio [VIDEO]

Partizan - Crvena zvezda 73:72, Rade Zagorac

Partizan – Crvena zvezda 73:72 (17:9, 19:20, 13:24, 24:19) – 1:1 u seriji

Košarkaši Partizana izjednačili su na 1:1 u pobedama u finalu plej-ofa Superlige Srbije.

Crveno-beli su znatno bolje odigrali drugo poluvreme, bili su veoma blizu pobede, ali je Rade Zagorac izratao u junaka meča.

Zagorac je promašio prvih 6 šuteva za tri poena na utakmici, tri sekunde pre kraja pokušao je i sedmi, koji je na oduševljenje igrača i navijača Partizana završio u košu. Ostale su tri sekunde, a pokušaj Bilija Berona uz zvuk sirene završio je na obruču.

Za razliku od prve utakmice koja je protekla u rafalnoj paljbi igrača oba tima, ova je počela znatno nervoznije sa obe strane. U takvoj situaciji bolje se snašao Partizan koji je da minuta pre kraja prve četvrtine poveo sa 14:7. Posle prvih 10 minuta bilo je 17:9, a nakon trojke Pejdža crno-beli su stekli dvocifrenu prednost (32:22) u 18. minutu. Bila je to prva trojka na utakmici, nakon 20 promašaja na obe strane.

Igrači Andree Trinkijerija završili su prvo poluvreme sa 7 poena plusa na svom kontu (36:29), a u trećoj četvrtini su potpuno stali. Šut za tri poena Partizana (2/13 u prvom poluvremenu) nije proradio, a sa druge strane crveno-beli su počeli da pogađaju šuteve sa distance. Bili Beron je pogodio dve trojke, Čović i Faje po jednu i prednost je brzo prešla na stranu gostiju – 44:50 minut i po pre kraja treće četvrtine, odnosno 49:53 nakon 30 minuta košarke.

Igrači Milana Tomića kontrolisali su igru i u četvrtoj četvrtini, crno-beli su dosta grešili, a jedini koji je u tim trenucima držao Partizan u životu bio je Pejdž. Tri minuta pre kraja Zvezda je vodila 68:61, ali je Partizan popravio odbranu i trojkom Pejdža uz dve ukradene lopte Zagorca i Nikole Jankovića za dva minuta napravio seriju 7:0 i izjednačio.

Uzbuđenja su u tom trenutku tek počela, Odžo je pogodio dva bacanja za novu prednost Zvezde, a Nikola Janković 28 sekundi pre kraja poentirao uz faul. Centar Partizana je promašio dodatno slobodno bacanje, a na drugoj strani iz odbojke je pogodio Faje. Na semaforu je pisalo 70:72, a do kraja je ostalo 6 sekundi.

Trinkijeri je zatražio tajm-aut, zamislio akciju, ali je Tomić „pročitao“ njegovu zamisao i reagovao svojim tajm-autom. Italijan je morao da menja ideju i odgovornost prebacio na Zagorca koji je pogodio trojku 3 sekunde pre kraja, a nakon promašaja Berona uz zvuk sirene slavlje crno-belih moglo je da počne.

Pejdž je bio najefikasniji kod Partizana sa 19 poena, a dvocifren je bio još samo Nikola Janković sa 13. Kod Zvezde Faje je postigao 14, Davidovac 11, a Beron 10 poena.

Treća utakmica na programu je u subotu od 19 časova, a domaćin će biti Zvezda.