Srbija briljantna u Belgiji, odluka pada u nedelju

Belgija - Srbija 26:37

Rukometna reprezentacija Srbije savladala je Belgiju sa 37:26 u 5. kolu kvalifikaija za Evropsko prvenstvo.

„Orlovi“ su briljantno odigrali meč u Leuvenu, pitanje pobednika se nije postavljalo nijednog trenutka, a Belgijanci su već posle 10 minuta imali 5 golova zaostatka.

Već u prvom poluvremenu izabranici Nenada Peruničića stekli su dvocifrenu prednost (16:6), a u finišu susreta bilo je maksimalnih +14 (37:23). U poslednja tri minuta domaćin je postigao 3 vezana gola i donekle ublažio poraz.

Najefikasniji kod Srbije bio je Radivojević sa 8 golova dok su Ilić i Zelenović postigli po 6. Švajcarska je pred svojim navijačima poražena od Hrvatske pa će Srbija u nedelju imati priliku da se u direktnom duelu sa Švajcarcima dokopa šampionata Evrope. Utakmica će biti odigrana u Novom Sadu u nedelju od 16 časova.