Fenerbahče izjednačio, dobra rola Micića

Fenerbahče – Anadolu Efes 82:73
(25:15, 17:22, 20:20, 20:16)

Košarkaši Fenerbahčea izjednačili su rezultat u finalnoj seriji šampionata Turske protiv Anadolu Efesa na 2:2.
Izabranici Željka Obradovića slavili su na domaćem parketu u Istanbulu, u utakmici koja je obilovala uzbuđenjima.

Ekipe su igrale na mahove. Fener je stekao dvocifrenu prednost u prvoj četvrtini, ali je Efes uspeo da smanji razliku do poluvremena i napravi preokret početkom treće deonice. Domaći su ponovo došli do prednosti u finišu trećeg kvartala, a na oko pet minuta pre kraja vodili su 69:60. Usledila je serija Efesa od 8:0, a Micić je trojkom 2,30 minuta vratio meč u potpuni egal (72:72), ali je Mahmutoglu sa pet uzastopnih peona bio meč viner za Fenerbahče.

Ko pobednika su se istakli Nikolo Meli sa 19 poena, Kostas Slukas, koji je ubacio 16, i Ahmet Duverioglu i Melih Mahmutoglu sa po 12 poena. Nikola Kalinić je dodao osam, a Marko Gudurić pet poena.

U ekipi Efesa najefikasniji je bio Vasilije Micić sa 16 poena, a imao je i devet asistencija. Šejn Larkin je upisao 14, a Adrijan Moerman 13.