Novosadska drama sa srećnim krajem: Srbija 21 sekundu pre kraja izborila EP!

Nenad Peruničić

Srbija – Švajcarska 32:31 (19:17)

Rukometna reprezentacija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Srbija je u Novom Sadu u dramatičnoj završnici savladala Švajcarsku i kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije izborila plasman na šampionat koji će u januaru naredne godine zajedničkim snagama organizovati Austrija, Švedska i Norveška.

Prvi deo prvog poluvremena pripao je Švajcarcima, koji su imali i dva gola prednosti, ali su izabranici Nenada Peruničića već do kraja prvog dela preokrenuli rezultat i na isteku 30. minuta vodili 19:17. U nastavku još bolja igra Srbije koja je stekla 5 golova prednosti (29:24), ali kada je trebalo da mirno privede meč kraju usledila je drama.

Serijom od 5 uzastopnih golova Švajcarska je izjednačila, a nešto kasnije i povela sa 31:30. Uspela je Srbija da izjednači, a golom Zelenovića 21 sekundu pre kraja ponovo povede.

U preostalom vremenu gosti nisu uspeli da postignu gol pa je Srbija sačuvala pobedu za šampionat Evrope, na koji su se iz ove grupe plasirali i Švajcarska i Hrvatska.