Paragvaj ispustio dva gola prednosti protiv šampiona Azije [VIDEO]

Paragvaj - Katar 2:2

Paragvaj – Katar 2:2 (1:0)
Kardozo 4’pen, Gonzalez 56′ – Almoez 68′, Kuki 77′

Reprezentacije Paragvaja i Katara remizirale su u drugoj utakmici grupe B na šampionatu Južne Amerike.

Paragvaj je imao dva gola prednosti protiv šampiona Azije, ali je Katar sa dva gola u razmaku od desetak minuta pokvario slavlje Južnoamerikancima. Meč je odigran na stadionu „Marakana“ u Rio de Žaneiru, a Paragvaju je za vođstvo bilo potrebno samo 4 minuta.

Reprezentativac Katara Pedro Migel Koreja igrao je rukom u kaznenom prostoru, a penal je u gol pretvorio Oskar Kardozo. Do kraja prvog poluvremena obe reprezentacije su mogle da postignu po gol, a rezultat se promenio na početku nastavka kada je Gonzales savladao golmana Al Šeba.

Prethodno je Kardozo postigao još jedan gol, ali je poništen nakon VAR konsultacije zbog ofsajda. Ali Almoez je u 68. minutu smanjio rezultat, a izjednačenje je doneo Bualem Kuki trinaest minuta pre kraja. U ovoj grupi Kolumbija je savladala Argentinu sa 2:0, a u sledećem kolu sastaće se Argentina – Paragvaj i Katar – Kolumbija.