Zvezda odbranila titulu: Grom u „Pioniru“ najavio munje iz Beronovih ruku [VIDEO]

Partizan - Crvena zvezda 75:76

Partizan – Crvena zvezda 75:76 (23:16, 19:18, 10:18, 23:4) – 1:3 u seriji

Crvena zvezda je odbranila titulu prvaka Srbije! Peti put uzastopno crveno-beli su prvaci Srbije, a titulu im je doneo Bili Beron koji je u poslednjoj sekundi položio loptu u koš i označio početak velikog slavlja igrača na parketu.

Utakmica je počela trojkom Berona, na koju se nadovezala trojka Davidovca na isteku napada za vođstvo crveno-belih od 6:0. Igrači Partizana bili su nervozni na početku
meča, skoro tri minuta nisu uspevali da pogode iz igre, ali se u tim trenucima probudio Đorđe Gagić, postigao 8 od 9 prvih poena Partizana za izjednačenje 9:9.

Kako je vreme odmicalo, crno-beli su bili sve sigurniji, a nakon početne role Gagića glavne uloge preuzeli su Aleksej Nikolić i Novica Veličković. Reprezentativac Slovenije je pogodio nekoliko šuteva sa distance, dok se činilo da je Veličković na svakom delu terena, hvatao je lopte i pod svojim i pod protivničkim košem, poentirao i poveo crno-bele do prednosti od 14 poena (36:22) u 15. minutu.

Odgovorila je Zvezda vezanim trojkama Čovića i Lazića, ali su taj nalet pogođenim trojkama zaustavili Stefan Janković i Renfro. Na kraju prvog poluvremena Partizan je vodio sa 42:34, ali praktično bez ikakvog učinka Zagorca i Marinkovića što je predstavljao potencijalni problem za nastavak.

Partizan je očajno odigrao treću četvrtinu, nije bilo igrača koji bi „povukao“ ekipu, stao je šut sa distance, a pojavio se i problem nerealizovanih slobonih bacanja. Prednost kluba iz Humske se topila, a nakon trojke Berona 40 sekundi pre kraja treće četvrtine i potpuno istopila – 52:52. To je bio rezultat nakon 30 minuta košarke, a trend je nastavljen i u četvrtoj četvrtini – trojkom Riversa nakon 32 sekunde crveno-beli su poveli sa 55:53.

Uzvratio je trojkom Zagorac, ponovo vratio prednost svom timu, a onda se dogodio prekid koji je potrajao više od pola časa. Koliko puta smo čuli rečenicu „Srbija je zemlja košarke“, sa pravom, ali ono što se dogodilo na početku poslednje četvrtine ne služi na čast nikome i ne ide uz pomenutu rečenicu. Krov na dvorani „Aleksandar Nikolić“ počeo je da prokišnjava na nekoliko mesta, a problem je napravio i grom koji je udario u dvoranu, „pogasio“ trećinu relektora, pogotovo onih iznad tribina i onemogućio igrače da nastave meč. Igrači su se nakon nekoliko minuta vratili na parket i počeli zagrevanje, ali je utakmica nastavljena tek nakon više od pola sata.

Čini se da se Partizan bolje snašao kada je meč nastavljen, svoj prvi koš iz igre i to trojku postigao je Marinković, raspucao se i Pejdž, ali je prednost Partizana bila kratkog daha. Ponovo se ušlo u neizvesnu završnicu, a stvari je u svoje ruke preuzeo Bili Beron. Čovek koji je pogađao neke „nemoguće“ trojke tokom ove utakmice završio je poslednja tri napada svog tima na identičan način, prodorom i polaganjem. Crno-beli su preko Renfroa poveli 75:74 13 sekundi pre kraja, ali je Beron u poslenjem napadu protutnjao pored Stefana Jankovića i uz zvuk sirene pogodio za titulu. Sjajni Amerikanac je u poslednjem napadu napravio tri koraka pre nego što je postigao koš, ali sudije nisu gledale snimak, a čini se da su i igrači Partizana ostali potpuno zatečeni.

Beron je bio najefikasniji sa 21 poenom, Davidovac je ubacio 13, a Odžo 12 poena. Kod Partizana dvocifreni su bili samo Gagić i Renfro sa po 11 poena.