Gudurić produžio trku za titulu: Fener i Efes igraju majstoricu

Marko Gudurić

Šampion Turske u košarci biće poznat posle „majstorice“. U šestoj utakmici finalne serije plej-ofa Fenerbahče je pred svojim navijačima pobedio Efes rezultatom 85:69(17:14, 21:22, 15:16, 32:17) i izjednačio na 3:3 u pobedama.

Najzaslužniji za trijumf ekipe koju vodi Željko Obradović bio je Marko Gudurić. U prve tri četvrtine vodila se izjednačena borba, pa je Fener u poslednjih deset minuta uneo samo poen prednosti (53:52).

Tada je odgovornost preuzeo Marko Gudurić i sa dve uzastopne trojke poveo ključnu seriju Fenera. Branilac titule je za pet minuta napravio 13:0, a Gudurić je u toj seriji nanizao 11 poena (tri trojke). Efes do kraja utakmice nije uspeo da ugrozi pobedu rivala.

Marko Gudurić je sa 21 poenom (5/7 trojke), bio najefikasniji u pobedničkom timu. Meli je postigao 14, a Slukas i Dikson po 11 poena. Nikola Kalinić je meč završio sa 10 poena. U Efesu je najefikasniji bio Šejn Larkin sa 16 poena, a Vasilije Micić je postigao 12 poena.

Odlučujuća, sedma utakmica finalne serije igra se u petak.