Zvezda raspucana u prvoj proveri

Veljko Simić

Crvena zvezda je furiozno počela pripreme u Austriji. U prvom kontrolnom meču srpski šampion je pobedio lokalnog niželigaša Vindišgarster rezultatom 7:0 (3:0).

Seriju golova na današnjoj utakmici i pripremama Crvene zvezde otvorio je Mirko Ivanić već u 9. minutu. Do kraja prvog poluvremena Ričmond Boaći je dva puta zatresao mrežu austrijskog kluba, a goleada je nastavljena i u drugom poluvremenu.

Strelci za Zvezdu bili su Vukanović, Simić (2), Krstović

Vladan Milojević je od prvog minuta izveo sastav: Popović, Jirka, Stojković, Milunović, Rodić, Čaušić, Jovančić, Ivanić, Jevtović, Marin, Boaći. Igrali su još Stanković, Gordić, Savić, Gobeljić, Vulić, Krstović, Simić, Gavrić, Konatar, Ben, Vukanović.

Mnogo jaču proveru crveno-beli će imati za tri dana, 22. juna, kada se sastaju sa rumunskim Klužom.