„Najgori od sve dece“: „Orlići“ se ugledali na starije kolege [VIDEO]

Nemačka U-21 – Srbija U-21 6:1 (3:0)
Rihter 16′, Valdšmit 30′,37′, 80′, Daud 69′, Majer 90+3′- Živković 84′

Već posle drugog kola na Evropskom prvenstvu za mlade reprezentacije srpska selekcija je ostala bez šansi da se nađe u polufinalu, a samim tim i na Olimpijskim igrama u Tokiju.

To što smo u dve utakmice doživeli dva poraza, ni po jada, već je problem način na koji smo se “predstavili“ evropskom fudbalskom auditorijumu. U timu imamo najskupljeg fudbalera ovog šampionata, ali i još nekoliko sa višemilionskim ugovorima, ali to očigledno ne znači ništa. Posle poraza od Austrije, koji nas je sve zaprepastio, usledio je potop u duelu sa mnogo jačim Nemcima. Po svemu sudeći, ništa dobro ne piše nam se ni protiv danske u poslednjem kolu.

Nemačka: Nibel – Klosterman, Baumgartl, Ta, Henriks, Egeštajn(od 67′ Majer), Eztunali(od 46′ Amiri), Daud, Nojhaus, Valdšid, Rihter(od 74′ Nmeča)

Srbija: Radunović – Gajić, Milenković, Babić, Bogosavac, Račić, Lukić, Pantić(od 46′ Ranđelović), Živković, Radonjić(od 85′ Lutovac), Jović(od 79′ Joveljić)

Možda je posle izleta Bogosavca u kazneni prostor Nemaca, u drugom minutu, izgledalo da će naš tim biti znatno konkretniji nego protiv Austrijanaca, ali je to bila lažna nada. Već u 8. minutu “panceri“ su neshvatljivo lako došli do dobre prilike, a gol je sprečio Gajić požrtvovanom intervencijom. Posle udarca Nojhausa u 10. minutu, uskoro je usledio i prvi gol.

Babić je bio nemi posmatrač dodavanja Eztunalija ka Rihteru, a napadač Augzburga manirom rasnog golgetera, prebacio nemoćnog Radunovića. Bio je to već treći rihterov gol na prvenstvu.

Nekako smo se spasili u 22. minutu, posle velike gužve u našem petercu, ali je nakon pola sata igre bilo već 2:0. Sada je isključivi krivac bio Saša Lukić, izgubio je loptu ispred našeg šesnaesterca, usledila je munjevita akcija rivala, Rihter je pronašao Valdšmita, a ovom nije bilo teško da loptu prosledi u mrežu.

Pokušaj Dauda petom u 35. minutu, bio je uvod u treći pogodak “pancera“, samo minut kasnije. Sada je Valdšmit sve uradio sam, a kada je stigao nadomak gola, usledio je precizan udarac u donji ugao našeg gola. I za fudbalera Frajburga bio je to treći pogodak u dve utakmice.

Sa “samo“ tri lopte u mreži možemo biti i zadovoljni, jer do poluvremena su šutirali Daud i Rihter, a Eztunali je u finišu pogodio i prečku. Nakon 45 minuta, 13 udaraca Nemaca i nijedan našeg tima, čime je sve rečeno.

Na poluvremenu je u svlačionici ostao Pantić, koga je zamenio Lazar Ranđelović, ali bilo kod prvotimca da je Đorović promenio, ne bi pogrešio. I nemački selektor Štefan Kunc rešio je da odmori Eztunalija, pa je ušao Amiri.

Upravo je vezista Hofenhajma imao najbolju priliku za Nemačku u 63. minutu, činilo se da je gol neminovan, ali je iznikao Radunović, i još jednom, spasio naš tim. Imali smo i mi neke pokušaje u prvih 15 minuta nastavka, pa čak i prvi udarac ka golu, šutirao je Jović, ali je Nibel vrhovima prstiju sprečio da lopta ne završi u mreži.

Iako su “panceri“ spustili gas, ubrzo smo još jednom vadili loptu iz mreže. Daud se prošetao do našeg kaznenog prostora, kada je došao na dvadesetak metara od gola usledio je snažan udarac, a Radunović se nije ni pomerio, 4:0 u 69. minutu.

Valdšmit se nameračio na naš gol, pa je u 80. minutu, jopš jednom, treći put na meču, savladao Borisa Radunovića, za 5:0. “Orlići“ su uspeli da postignu počasni pogodak četiri minuta docnije. Ranđelovića je srušio Daud, a sa bele tačke je bio precizan Adrija Živković, koji je tako prekinuo golgeterski post koji je iznosio 53 utakmice, računajući sva takmičenja.

Ako ništa drugo, “orlići“ su se bar upisali na semaforu, za razliku od starijih kolega, koji su nedavno u Ukrajini “petardirani“, bez počasnog gola. Ali, ni ovde se nije završilo samo “petardom“, jer se Majer, lepim golom u poslednjim sekundama, pobrinuo za to. Nemačka – Srbija, na kraju, 6:1.

Leto pred nama treba da donese korenite promene u svim strukturama u našem fudbalu, jer ako ne bude tako, bojimo se da će brod, u koji je voda već dosta prodrla, uskoro potpuno potonuti. Kao podsećanje, Srbije je pre samo četiri godine bila svetski šampion za fudbalere do 20 godina.