Engleska - Rumunija 2:4

Rumunija – Engleska 4:2 (0:0)
Puškaš 76’pen, Hadži 85′, Koman 89′, 90’+3′ – Grej 79′, Abraham 87′

Mlada reprezentacija Rumunije upisala je i drugu pobedu na Evropskom prvenstvu.
Oni su, posle Hrvata, pobedili i Engleze u utakmici o kojoj će se dugo pričati. Samo 15 minuta pre kraja meča bilo je 0:0, a utakmica je završena rezultatom 4:2!

Izgledalo je da meč u Ćezeni neće doneti ništa zanimljivo. U prvom poluvremenu bilo je prilika, ali ne i golova. Rumuni su jednom pogodili stativu, a jedan gol im je poništen zbog ofsajda.

Sve do 76. minuta mreže se nisu tresle. Tada je dosuđen penal za Rumuniju, koji je u gol pretvorio fudbaler slavnog prezimena, George Puškaš. Samo tri minuta kasnije „gordi Albion“ je izjednačio. Poravnao je napadač Lestera Demaraj Grej, preciznim udarcem iskosa sa leve strane.

Naši istočni susedi nisu se pokolebali, pa su ubrzo ponovo došli u vođstvo. Gol je postigao još jedan momak sa prepoznatljivim prezimenom, ali i čuvenim ocem. Janis Hadži, sin najboljeg rumunskog fudbalera svih vremena, Georgija, savladao je Hendersona u 85. minutu. Još se radost navijača Rumunije nije ni stišala, usledilo je novo poravnanje. Tami Abraham, fudbaler Čelsija, prevario je golmana Rumuna i u 87. minutu rezultat je glasio 2:2.

Golman Engleske, Din Henderson, postao je tragičar u 89. minutu, kada je dozvolio da mu se lopta, nakon šuta Komana, izmigolji iz ruku i završi u mreži. Novo vođstvo Rumuna moglo je da traje još kraće, nego prethodna dva. Abraham je nekoliko desetina sekundi kasnije uzdrmao prečku, a imao je još jedu sjajnu šansu. Ipak, Rumunija je pobedu potvrdila u 93. minutu, a streac je, još jednom, bio Florinel Koman, napadač ekipe FCSB, nekadašnje Steaue. Ovaj udarac bio je mnogo bolji od prvog, pa Henderson nije mogao ništa da učini.

Rumunija ima šest bodova iz dva kola, a postigla je čak osam golova. Engleska je ostala na nuli, i nema više šansi da se domogne polufinala. U grupi su još Francuska i Hrvatska, koje kasnije počinju svoj meč drugog kola grupe C.