Larkin i Micić razbili Fenerbahče i doneli titulu Efesu

Anadolu Efes - Fenerbahče 89:74

Anadolu Efes – Fenerbahče 89:74 (21:23, 23:14, 25:21, 20:16) – 4:3 u seriji

Košarkaši Anadolu Efesa novi su šampioni Turske pošto su u sedmoj utakmici finala plej-ofa savladali Fenerbahče.

Efesu je ovo 14. titula u klupskoj istoriji i prva posle 10 godina, a ostvarena je posle briljantnih partija Šejna Larkina i Vasilija Micića. Prva petorka Efesa postigla je čak 79 poena, a Larkin i Micić zajedno čak 58 poena.

Sjajni Amerikanac je na parketu proveo 39 minuta i ubacio 38 poena (8/9 za dva, 3/9 za tri poena), uz 3 skoka i 4 asistencije i ukupnim indeksom korisnosti 35. Sjajan je bio i srpski reprezentativac, koji je za 37 minuta šutirao 8/10 za dva poena i postigao 20 poena, uz 3 skoka, 4 asistencije i indeks korisnosti 17.

Sa druge strane Kostas Slukas je bio najefikasniji sa 21 poenom, Kalinić je dodao 19 (8/11 za dva poena), a dvocifren je bio i Marko Gudurić sa 11 poena.

Pobeda Efesa nije dolazila u pitanje, poslednje vođstvo Fenerbahčea bilo je u drugoj četvrtini pri rezultatu 28:26, ali su igrači Ergina Atamana već do poluvremena stekli +7 (44:37). U nastavku razlika je konstantno rasla do maksimalnih +21 u četvrtoj čevrtini.