Rumuni i Francuzi bez šuta u okvir gola, Hrvati i Englezi se oprostili uz „veliki prasak“ [VIDEO]

Rumunija - Francuska 0:0

Utakmicama 3. kola grupe C završena je prva faza Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine u Italiji i San Marinu.

Oba meča završena su nerešenim rezultatom, a najviše razloga za zadovoljstvo imaju Rumunija i Francuska koje su se plasirale u polufinale i na Olimpijske igre u Tokiju. Najveći gubitnici su Italijani, koji su zauzeli drugo mesto u ukupnom poretku drugoplasiranih reprezentacija sa bodom manje od Francuza i ostali bez plasmana u polufinale.

Rumunija i Francuska su odigrale meč bez golova u kojem nije viđen nijedan šut u okvir gola i to je podatak koji najbolje ilustruje prirodu ove utakmice i koji će izazvati buru nezadovoljstva kod Italijana. Najveće uzbuđenje dogodilo se u 19. minutu kada je sudija Georgi Kabakov konsultovao VAR sobu i na kraju procenio da nema penala za selekciju Rumunije.

Za razliku od ovog duela Englezi i Hrvati su se od šampionata Evrope oprostili uz „veliki prasak“. Šest golova, po tri sa obe strane u meču u kojem su Englezi tri puta vodili, ali na kraju nisu uspeli da sačuvaju pobedu. Sve je počelo penalom u 11. minutu koji je realizovao Nelson, ali su Hrvati do poluvremena preko Brekala uspeli da izjednače. Novo vođstvo Englezima doneo je Medison početkom nastavka, ali ni ono nije trajalo duže od petnaestak minuta.

Sjajni Nikola Vlašić uspeo je da izjednači, međutim Keni je nakon samo 8 minuta od ovog gola treći put doveo svoju reprezentaciju u vođstvo. Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, Brekalo je osam minuta pre kraja izjednačio na 3:3 i postavio konačan rezultat.

Polufinalni mečevi na programu su u četvrtak, a sastaće se Nemačka – Rumunija (18 časova) i Španija – Francuska (21 čas).

Francuska – Rumunija 0:0

Hrvatska – Engleska 3:3 (1:1)