Petrović stao u finalu

Danilo Petrović

Srpski teniser, Danilo Petrović, nije uspeo da dođe do titule na Čelendžeru u Milanu.

On je poražen od Bolivijca Uga Dalijena sa 2:0(7:5, 6:4) posle sat i 47 minuta igre.

Naš teniser je odlično otvorio prvi set i brejkom u četvrtom gemu poveo sa 4:1. Ipak Danijel uspeva da vrati brejk u sedmom gemu, a novim da preokrene rezultat i osvoji prvi set.

Bolivijski teniser uvodnim brejkom u drugom setu poveo je sa 1:0, ali Petrović je odmah u narednom gemu vratio brejk za izjednačenje. Srbin je prvo u osmom gemu propustio tri brejk lopte, da bi u narednom gemu rival oduzeo servis našem teniseru i trijumfovao u meču.

Posle ovog finala Danilo Petrović će od sutra biti negde oko 250. mesta na ATP listi, što je napredak za više od 30 pozicija u odnosu na prethodnu nedelju.