Kecmanović u drugom kolu Vimbldona

Miomir Kecmanović

Kecmanović – Karbaljes Baena 3:1 (2:6, 6:3, 6:3, 6:1)

Miomir Kecmanović je ostvario prvu pobedu u glavnom žrebu Vimbldona u dosadašnjoj karijeri. 19-godišnji srpski teniser je na startu drugog Grend slema, posle preokreta, savladao Roberta Karbaljesa Baena iz Španije sa 3:1.

Meč je trajao dva sata i osam minuta, a Kecmanović je bio nervozan na početku. Španac je to iskoristio i uz dva brejka brzo rešio prvi set u svoju korist.

U drugom setu srpski teniser je počeo da hvata pravi ritam, ali mu je trebalo vremena da krene u preokret. U šestom gemu nije iskoristio pet brejk lopti da prvi put na meču oduzme servis protivniku, ali je zato u osmom gemu iskoristio prvu i poveo sa 5:3. U narednom gemu, na svoj servis, Kecmanović je stigao do izjednačenja u setovima.

Još ubedljiviji je naš teniser bio u nastavku. U trećem setu je dva puta oduzimao servis rivalu za 6:3, da bi poslednje iskušenje imao u trećem gemu četvrtog seta.

Španac nije iskoristio tri brejk prilike i bio je to kraj za njega. Kecmanović je nanizao pet uzastopnih gemova i prvi put u karijeri će igrati u drugom kolu Vimbldona.

Naredni rival Miomira Kecmanovića biće iskusni Francuz Beona Per.