Poraz Krajinovića na startu Vimbldona

Filip Krajinović

Dominik Kepfer – Filip Krajinović 3:1 (6:3, 4:6, 7:6(9), 6:1)

Srbija je ostala bez još jednog tenisera u singl konkurenciji na ovogodišnjem Vimbldonu.

Filip Krajinović je poražen u četiri seta od Nemca Dominika Kepfera, tek 130. igrača na ATP listi, dok je Srbin, podsetimo, od ponedeljka 52. teniser sveta. Nemac je slavio sa 3:1 (6:3, 4:6, 7:6(9), 6:1), a duel je trajao 2 sata i 38 minuta.

Samo jedna brejk šansa viđena je u prvom setu, ali je i ona bila dovoljna Kepferu da osvoji set sa &.3. Brejk se dogodio u četvrtom gemu, a Krajinović nije uspeo nijednom da zapreti odličnom serveru iz Nemačke.

Srpski teniser je uzvratio u drugom setu, mada je kod 4:4 spašavao brejk loptu. U narednom gemu igralo se, skoro koliko u celom setu, a Krajinović je iskoristio tek petu brejk, ujedno i set loptu, i poravnao rezultat u setovima.

Odlučio je treći set. Činilo se da će on pripasti našem teniseru, Filip je poveo sa 5:2, pošto je u šestom gemu oduzeo servis rivalu, ali nije uspeo da sačuva tu prednost. Somborac je servirao za vođstvo od 2:1, ali je dozvolio Nemcu da vrati izgubljeni brejk. Igrao se naporan taj brejk, u kome je Kepfer prvo tri puta propuštao set loptu, onda je jednu imao i Krajinović, da bi Nemac realizovao četvrtu, i 13. gem dobio sa 11:9.

Prave borbe u četvrtom setu nije ni bilo. Srbin je izjednačio na 1:1, a onda je Kepfer dobio narednih pet gemova i izborio plasman u drugo kolo Vimbldona, gde će mu rival biti bolji iz meča Švarcman – Ebden.