„Luda šuma“ posečena u Mađarskoj, Nikšićani uspešni u Bratislavi

Liga šampiona

Danas su na programu bile preostale utakmice prvog kola kvlifikacija za Ligu šampiona.
Jedan od dva derbija odigran je u Borisovu, gde su BATE i poljski šampion Pjast igrali nerešeno 1:1.

Gosti iz Gljivica poveli su golom Pjotra Paržišeka, ali je, domaći tim, za koji su igrala četvorica srpskih internacionalaca, izjednačio preko Draguna. Od starta meča na terenu su bili Dubajić i Filipović, dok su šansu u nastavku dobili Milić i Simović.

Drugi derbi igran je u Budimpešti, a domaći Ferencvaroš stigao je do pobede nad bugarskim Ludogorecom. Šampiona Mađarske u vođstvo je doveo Tokman Nguen, nesuđeno Partizanovo pojačanje prošle zime, još na startu meča, ali je nakon pola sata igre poravnao poljski internacionalac Svjerčok. Pobedu mađarskom timu doneo je Ukrajinac Zubkov.

Najveće iznenađenje napravila je Sutjeska iz Nikšića, koja je ostala neporažena u Bratislavi protiv Slovana. Golova nije bilo sve do poslednjih deset minuta, a tada je Slovenac Šporar doveo domaće u vođstvo. Gol koji može mnogo značiti crnogorskom prvaku, postigao je Kojašević u petom minutu sudijske nadoknade. U timu Slovana igrala su dvojica Srba, Čavrić i Dražić.

Sve brige oko prolaza u naredno kolo prebrinuli su gruzijski Saburtalo, koji je sa 3:0 slavio u Moldaviji protiv Šerifa, kao i norveški Rozenborg, pobedom od 2:0 u Belfastu nad Linfildom. Bez pogodaka bilo je u meču Partizani – Karabag, u Albaniji, kao i u Dablinu, gde je Dandalk remizirao sa letonskom Rigom.

Partizani – Karabag 0:0

BATE – Pjast 1:1 (0:1)