Partizan bolji od Bordoa: Suma odličan, Sadikov prvenac [VIDEO]

Umar Sadik

Partizan – Bordo 2:1 (1:0)
Sadik 41′, Smiljanić 77′ – Brian 83′

Fudbaleri Partizana zabeležili su drugu pobedu na pripremama pred novu sezonu protiv daleko najjačeg rivala.

Crno-beli su odmerili snage sa Bordoom i ostvarili pobedu od 2:1, pobedu koja može da zadovolji trenera Miloševića i navijače u ovoj fazi priprema.

Za Partizan su utakmicu počeli Vladimir Stojković, Nemanja R. Miletić, Bojan Ostojić, Strahinja Pavlović, Slobodan Urošević, Saša Zdjelar, Aleksandar Šćekić, Zoran Tošić, Sejduba Suma, Đorđe Ivanović i Umar Sadik i to je tim koji je bio mnogo bolji rival u prvom poluremenu.

Bolja igra srpskog kluba nije rezultovala sa velikim brojem prilika, stvorene su dve, ali je i to bilo dovoljno da Partizan na odmor ode sa minimalnim vođstvom.

U obe akcije glavni akteri bili su Sejduba Suma i Umar Sadik, Nigerijac je najpre šutirao preko gola u 25. minutu, ali je u 41. bio daleko precizniji. Suma je fantastičnim pasom pronašao Sadika, koji je uspeo da ostane na nogama, zatim i da zaobiđe golmana Bordoa i plasira loptu u nebranjenu mrežu.

U nastavku se situacija na terenu nije mogo promenila, šansu u Partizanu dobili su golman Nemanja Steanović, Brežančić umesto Uroševića, Lutovac umesto Tošića, Lazar Pavlović umesto Sume i Filip Stevanović umesto Ivanovića.

Partizan je duplirao prednost u 77. minutu posle kornera, Miletić je vratio loptu pred gol, a tamo se najbolje snašao Smiljanić. Do kraja meča Bordo je uspeo da smanji prednost crno-belih, a gol je postigao Brijan.