Čukarički sjajan na evropskoj uvertiri: Tri gola za miran put u Jermeniju [VIDEO]

Čukarički - Banants 3:0

Čukarički – Banants 3:0 (1:0)
Tedić 43′, 90, Kovač 80′

Fudbaleri Čukaričkog stekli su tri gola prednosti pred put u Jermeniju na revanš utakmicu sa Banantsom.

Gosti su odolevali punih 40 minuta, ali kada su „brđani“ našli put do njihovog gola sve je bilo lakše pa je Čukarički jednom ogom već praktično u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Srpski predstavnik je odigrao odlično prvo poluvreme, ređali su se napadi i šanse pred golom Arapetjana, koji je zaustavio sve udarce osim jednog – Tedić je na asistenciju Stanojevića doveo Čukarički u vođstvo u 43. minutu.

U nastavku meča u igru je ušao Birmančević koji je sjajno pronašao Kovača za drugi gol, a tačku na pobedu stavio je Tedić svojim drugim golom na utakmici. Igrao se 90. minut, a asistent je ponovo bio Birmančević.

Revanš je na programu 16. jula u Jermeniji, a ukoliko se ne dogodi čudo Čukarički će u sledećem kolu kvalifikacija igrati protiv Moldea, koji je u prvom meču deklasirao Rejkjavik sa 7:1.

(Foto: FK Čukarički)