Liga Evrope: Škoti blizu Humske, Krstajićev Radnik bolji od Slovaka

Konahs - Kilmarnok 1:2

U četvrtak se igralo na 43 terena, u okviru prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Navijače Partizana najviše je zanimao ishod duela velškog Konahsa i škotskog Kilmarnoka, pošto će bolji iz ovog dvomeča na megdan našem osvajaču Kupa u drugom kolu. Posle prvog meča u Velsu, mnogo bliže dolasku u Beograd je trećeplasirani tim škotskog prvenstva. Konahs je vodio autogolom Tejlora, 15-tak minuta pre kraja, ali je Kilmarnok, prvo golom sa bele tačke, a onda i pogotkom Findlija, u drugom minutu nadoknade, stigao do trijumfa.

Od ekipa iz regiona oduševio je Radnik iz Bijeljine, čiji je predsednik bivši selektor Srbije Mladen Krstajić. Tim iz Republike Srpske slavio je sa 2:0 protiv slovačke Trnave, tima koji je igrao u grupnoj fazi Lige Evrope prošle sezone. Uspešni su bili i fudbaleri podgoričke Budućnosti na gostovanju u Estoniji, slovenačkih Domžala kod malteškog Balzana, Zrinjskog u Makedoniji protiv Akademije Pandev, uz naš Čukarički. Međutim, mogo je više timova koji su podacili u ovoj ranoj fazi kvalifikacija.

Mađarski MOL Vidi je bio ubedljiv u Golubovcima, gde je domaću Zetu pobedio sa 5:1, uz tri gola Francuza Loika Nega. Još jednom je svoje navijače, sigurni smo, razbesnela Legija iz Varšave, koja je igrala 0:0 na gostovanju u Gibraltaru sa tamošnjom amaterskom ekipom, Koledž Evropa.

Pjunik – Škupi 3:3(1:2)
Ordabasi – Torpedo 1:0(0:0)
Ventspils – Teuta 3:0(1:0)
Alaškert – Makedonija GP 3:1(1:0)
AEK Larnaka – Petrokub 1:0(1:0)
Lači – Hapoel B.Š. 1:1(1:0)
Trans Narva – Budućnost 0:2(0:1)
Flora – Radnički N. 2:0(0:0)