Ni Radničkom ne prija Baltik: Vicešampion Srbije poražen u Estoniji!

Fudbaleri Radničkog

Flora – Radnički Niš 2:0 (0:0)
Lepik 75′, Vasiljev 90′

Već na prvoj evropskoj prepreci srpski vicešampion se sapleo, Radnički je izgubio u Talinu od Flore 2:0. Nije se ni šampion, Crvena zvezda, dobro provela na Baltiku, u Litvaniji, ali je „Real sa Nišave“ prošao mnogo gore.

Iako su u prošloj sezoni u domaćem prvenstvu Nišlije oborile mnoge rekorde, pokazalo se da to ništa ne znači kada se napusti granica Srbije. Jeste ovaj tim dosta drugačiji u odnosu na prošlosezonski, nema u njemu nekolicine igrača, uglavnom nosilaca igre, kao ni trenera Lalatovića, ali su stigle novajlije i trener Simo Krunić, dok je predsednik Nišlija, Ivica Tončev, gromoglasno najavio borbu za tron u Srbiji i iskorak u Evropi. Prvi utisak je da su to samo puste želje, ali, ipak, ostaje nada u revanš.

U prvom poluvremenu nije bilo prilika ni na jednoj strani. Ekipe su mnogo više pažnje obraćale na svoju mrežu, i osim jedne šanse domaćina, kada je intervenisao Đorđević, nije bilo druge situacije posle koje bi dovele do promene rezultata.

U nastavku se igralo znatno agilnije, Radnički je mogao da povede nakon velike greške golmana domaćih Igonena, sredinom drugog poluvremena, ali su u istom minutu i Estonci imali sjajnu šansu, kada je Petrović odbranio udarac Milera u situaciji jedan na jedan.
Prvi gol postignut je u 75. minutu. Posle slobodnog udarca odlično je skočio, čini se, Vasiljev, Petrović je uz pomoć prečke odbranio, ali je odbijenu loptu glavom u mrežu smestio mladi Mark Anders Lepik. Zanimljivo je da je on u igru ušao samo dva minuta ranije. U poslednjem minutu utakmice domaći su izveli brzu akciju, Vasiljev je izašao sam ispred Petrovića, dva udarca je novi golman Radničkog zaustavio, ali ne i treći, pošto je iskusni vezista zajedno s loptom ušao u mrežu.

Nišlije će pokušati da za sedam dana na Čairu prestignu prednost Flore i izbore se za dvomeč sa Ajtrahtom iz Frankfurta u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.