Ebisilio se nameće

Lorenco Ebisilio

Fudbaleri Crvene zvezde su u prijateljskoj utakmici odigranoj na pomoćnom terenu stadiona „Rajko Mitić“ pobedili srpskoligaša Zvezdaru rezultatom 2:0 (0:0).

Strelac oba gola za crveno-bele bio je Holanđanin Ebisilio.

Crvena zvezda: Vasiljević, Gajić, Stojković, Vulić Žander, Ebisilio, Simić, Krstović, Vukanović, Tomane, Pavkov. Igrali su još: Gordić, Stojanović, Ivelja.

Stručni štab crveno-belih iskoristio je priliku da na prijateljskoj utakmici sa Zvezdarom pruži šansu igračima koji nisu zabeležili nastup na meču sa Suduvom. Takođe, ovo je bila prilika da na terenu prvi put vidimo dvojicu novajlija Tomanea, Žandera, kao i golmana Vasiljevića.

Dogovoreno je da se igra dva puta po 30 minuta, a drugo poluvreme obeležilo je nevreme koje je zahvatilo Beograd.

Posle nekoliko propuštenih prilika u prvom poluvremenu, Zvezda je povela u prvom minutu nastavka utakmice. Sjajnim, snažnim udarcem sa preko 20 metara Ebisilio je zatresao mrežu.

Isti igrač je postavio konačan rezultat u 48. minutu iz jedanaesterca koji je iznudio Krstović.

Crvenu zvezdu u utorak očekuje revanš meč prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Suduve na svom terenu u 20:45.