Remi Srbije i Crne Gore na startu Svetskog prvenstva

Dušan Mandić

Srbija – Crna Gora 10:10 (4:3, 2:2, 2:4, 2:1)

U prvom kolu Svetskog prvenstva koje se održava u Južnoj Koreji vaterpolisti Srbije su igrali nerešeno sa selekcijom Crne Gore.

SRBIJA: Rističević, Mandić 4, V.Rašović, Ranđelović 1, Ćuk 1, Lazić, Vico, Dedović 1, Jakšić, Drašović, Stojanović, S.Rašović 4, Dobožanov. Selektor: Savić.

CRNA GORA: Lazović, Brguqan 2, Radović 2, Petković, Čučković, Ukropina, Janović 2, Đurđić 2, Ivović 1, Spaić, Drašković 1, Murišić, Kanlić. Selektor: Gojković

Podmlađena selekcija Srbije, sa sedmoricom debitanata, uspela je da osvoji bod protiv Crne Gore koja je bila favorit. U uzbudljivoj završnici, „delfini“ su nadoknadili dva gola minusa, koliko su imali pet minuta pre kraja, i pogotkom Strahinje Rašovića 12 sekundi pre kraja, stigli su do boda. Crna Gora je imala posledji napad, ali je šut Ivovića bio neprecizan.

Izabranici Dejana Savića su odlično počeli meč. Briljirali su Strahinja Rašović i Mandić, posle čijih golova su „delfini“ poveli sa 4:1. Crnogorci su polako hvatali ritam, pa je na kraju druge četvrtine bilo 6:5 za Srbiju.

Treća četvrtina je bila najslabiji period igre našeg tima. Posle vođstva od 8:6, „delfini“ su upali u napadačku krizu i rival je napravio preokret. U poslednjih osam minuta Crna Gora je ušla sa vođstvo od 9:8.

Pet i po minuta pre kraja Drašković je doneo Crnoj Gori dva gola viška 10:8. Pri tom rezultatu imale su „ajkule“ i napad sa igračem više, ali je sjajan bio naš golman Rističević, da bi Mandić svojim četvrtim golom smanjio na 10:9.

Srbija je dobila poslednji napad 32 sekunde pre kraja, zatim prvi put dva igrača više, što je odlični Strahinja Rašović pretvorio u izjednačenje. U poslednjem napadu je i Crna Gora imala igrača više ali je Ivovićev šut završio pored gola.