„Brđani“ još ubedljiviji u Jerevanu

Banants – Čukarički 0:5 (0:2) – prvi meč 0:3
Stojanović 3′, 75′(p), Tedić 31′, Luković 49′, Birmančević 71′

Fudbaleri Čukaričkog zabeležili su ubedljivu pobedu i u revanšu sa jermenskim Banantsom i izborili plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Tim sa Banovog Brda bio je još ubedljiviji u Jerevanu, nego pre sedam dana u Beogradu. Da neće imati problema u Jermeniji bilo je jasno već u 3. minutu kada je Luka Stojanović, nakon dobre asistencije Vidosavljevića, savladao Arjapetjana. Drugi gol postigao je Sobodan Tedić u 31. minutu, pošto se našao na pravom mestu i odbijenu loptu, nakon odbrane golaman domaćih, sproveo u mrežu. Bio je to njegov treći gol u dvomeču sa Jermenima.

Najlepši gol postigao je Luković na početku drugog poluvremena. Vezista Čukaričkog prešao je nekoliko prepreka po levoj strani i, gotovo iz mrtvog ugla, loptu kroz noge proturio golmanu Banantsa. Veljko Birmančević je povisio na 4:0 u 71. minutu, izbegavši ofsajd zamku posle sjajnog dodavanja Vidosavljevića, koji je najavio velike domete u predstojećoj sezoni. Samo četiri minuta kasnije bivši fudbaler Partizana je srušen u kaznenom prostoru domaćih, a penal je u gol pretvorio Luka Stojanović za konačnih Banants – Čukarički 0:5.

Rival našem predstavniku u drugom kolu kvalifikacija biće bolji iz okršaja norveškog Moledea i islandskog Rejkjavika, a pošto je Molde u prvom meču slavio sa 7:1, nema dileme da će Čukaričani put Norveške.