Zvezda će u Finsku, Brazilac izbacio prvaka Makedonije u 91. minutu

Liga šampiona

Odigrano je šest revanš utakmica prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Pored srpskog šampiona Crvene zvezde, takmičenje nastavljaju i prvaci Estonije, Gruzije, Finske, Malte i Velsa.

Rezultati su dosta iznenađujući, a počelo je pobedom estonskog Kalju Nomea u Skoplju, protiv šampiona Makedonije Škendije iz Tetova. Iako je Škendija slavila u prvom meču kao gost 1:0, Estonci su golom Brazilca Lilijua u 91. minutu stigli do 2:1, što im je bilo dovoljno za ukupan trijumf. U gostima je pobedio i moldavski Šerif, ali mu to nije bilo dovoljno za plasman u drugo kolo. Gruzijski Saburtalo je slavio sa 3:0 u Moldaviji pre sedam dana, Šerif je to anulirao za samo 11 minuta meča u Gruziji, ali je gol Crnogorca Rolovića doneo Saburtalu prolaz u drugu rundu.

Dudelanž iz Luksemburga je igrao u grupnoj fazi Lige Evrope prošle sezone, ali je sada poklekao već u prvom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Njih je plasmana u drugo kolo koštao remi na domaćem terenu protiv malteške Valete 2:2 prošle sedmice, pa im rezultat 1:1 večeras nije bio dovoljan. Navijače Crvene zvezde najviše je interesovao ishod meča na Farskim Ostrvima, gde je finski Helsinki odneo prednost od 3:0 iz prvog meča. Pobednik tog dvomeča ukrstiće se sa srpskim prvakom u drugom kolu, a to će, po očekivanju, biti šampion zemlje “1 000 jezera“. HB Toršavn sa Farskih Ostrva je uspeo da dođe do velikih 2:0, sredinom drugog poluvremena, ali je tada na scenu stupio rezervista Finaca Riski, koji je sa dva gola rešio sve dileme, eliminisao Farane i zakazao duel sa Zvezdom. Dalje ide iprvak Velsa, ekipa TNS-a, koja je u Prištini pobedila ekipu Feronikla iz Glogovca, mada je u prvom meču u Velsu bilo samo 2:2.

Škendija – Kalju Nome 1:2 (0:1) prvi meč 1:0