Viktoru konac delo upropastio

Viktor Troicki

Viktor Troicki završio je učešće na turniru u Njuportu porazom u drugom kolu.

Srpskog tenisera, koji se do glavnog žreba probio kroz kvalifikacije, u drugom kolu pobedio je Aleksander Bublik. Kazahstanac je slavio sa 2:1, iako je Troicki dobio prvi set. Na kraju je bilo 2:1 (3:6, 6:3, 6:3) a igralo se sat i 51 minut.

Troicki je dobio prvi set zahvaljujući brejku već u drugom gemu, ali je Bublik u drugom setu, kod rezultata 4:3, iskoristio petu brejk priliku, oduzeo servis Srbinu i tako izjednačio u setovima.

U odlučujućem setu Kazahstanac je stekao prednost od dva brejka, Troicki je vratio jedan, ali nije uspeo da dođe do poravnanja, pa je taj set pripao Bubliku 6:3.

Kazahstanac će u četvrtfinalu turinira u ovom američkom gradu igrati sa boljim iz okršaja drugog nosioca Adrijana Manarina i domaćeg igrača Tenisa Sandgrena.