„Delfini“ potopili Grčku, Rističević spustio rampu

Dimitrije Rističević

Srbija – Grčka 9:3 (3:1, 3:2, 0:0, 3:0)

Vaterpolisti Srbije su u poslednjem kolu prve faze Svetskog prvenstva ubedljivo pobedili Grčku, obezbedili prvo mesto u grupi i tako direktan plasman u četvrtfinale.

Iako bez sedmorice standardnih reprezentativaca koji nisu doputovali u Južnu Koreju, „delfini“ su u do sada najvažnijoj utakmici na šampionatu sveta, pružili najbolju partiju.

Od prvog do poslednjeg minuta oni su bili gazde u bazenu, a izdvojili su se efikasni Dušan Mandić i sjajni Dimitrije Rističević, koji je činio čuda na golu.

Mandićevim golom je otvorena utakmica, a da naša odbrana odlično funkcioniše bilo je jasno kada su Grci prvi gol na utakmici, ujedno i jedini u prvoj četvrtini, postigli posle pet i po minuta igre. Na drugoj strani odgovorili su Strahinja i Viktor Rašović za 3:1 posle prvog perioda.

Grci su prišli na gol minusa na početku druge četvrtine, ali je potom Rističević spustio rampu, a Mandić, Stojanović i Lazić svojim rafalom odveli Srbiju na plus tri (6:3). Naš tim je do tog trenutka iskoristio svih šest situacija sa igračem više, a nije primio nijedan gol sa igračem manje.

U trećoj četvrtini nije bilo golova ni na jednoj strani, da bi na početku poslednje deonice Mandić sa dva brza gola povećao na 8:3 i otklonio sve nedoumice o pobedniku. Tačku na rezultat stavio je Lazić, a neverovatan je podatak da Grci u drugom poluvremenu nijednom nisu savladali Rističevića, koji je na kraju imao 16 odbrana.

Najefikasniji u našem timu bili su Mandić sa četiri i Lazić sa dva gola. Strahinja Rašović, Viktor Rašović i Stojanović su postigli po jedan gol.

Srbija će u četvrtfinalu Svetskog prvenstva 23. jula igrati protiv pobednika meča Španija – Japan.