Ubedljiv poraz Piksijevog Guangdžoua u gradskom derbiju

Dragan Stojković Piksi

Guangdžou Evergrande je u gradskom derbiju 19. kola kineske Superlige deklasirao Guangdžou RiF srpskog trenera Dragana Stojkovića Piksija sa 5:0.

Ekipa Fabija Kanavara je desetim uzastopnim trijumfom izbila na čelo tabele sa bodom i utakmicom više od Peking Goana, koji u nedelju gostuje Đangsuu.

Gosti u 10. minutu promašili su penal, ali tri minuta kasnije Šihao Vei se iskupio postiavši gol. Brazilac Elkeson je u 42. minutu duplirao prednost, Paulinjo je u 51. povisio na 3:0, a Elkeson je u finišu sa još dva pogotka kompletirao het-trik.

Srpski internacionalac Duško Tošić odigrao je ceo meč za domaću ekipu. Stojkovićev tim je pretrpeo drugi poraz u prethodna tri meča i sa 24 boda je na sedmom mestu sa Dalijanom Jifangom.